Pogłębiona diagnoza innowacyjności gospodarki Małopolski - aktualizacja

W okresie od czerwca do września 2018 r. realizowaliśmy na zlecenie Województwa Małopolskiego wspólnie z INTECH PK Sp. z o.o. usługę ekspercką pt. „Pogłębiona Diagnoza Innowacyjności Województwa Małopolskiego".

Celem głównym opracowania była pogłębiona diagnoza innowacyjności regionalnej w układzie wyznaczonym dokumentem z 2015 roku, rozszerzonym o diagnostyczno-analityczne treści dotyczące Małopolskich Inteligentnych Specjalizacji, w układzie wyznaczonym dokumentem z 2016 roku. Obecne opracowanie zostało rozszerzone o nowe rozdziały, które są efektem zmian związanych m.in. z: postępem technologicznym, nowymi kontekstami innowacyjności, zastosowaniem innowacyjnych rozwiązań w nowych dziedzinach, trendami rozwoju i analizami innowacji adaptowanymi z innych środowisk oraz kultur. Wszystkie analizy były prowadzone w oparciu o najbardziej aktualne dane: statystyczne, raporty i opracowania, dane pozyskane od zamawiającego oraz dane pozyskane z Internetu.

Opracowanie zostało podzielone na cztery części: działalność innowacyjna przedsiębiorstw, infrastruktura regionu wiedzy, społeczeństwo informacyjne oraz regionalne inteligentne specjalizacje. Analizy przeprowadzone w ramach tych obszarów pozwoliły zdiagnozować przewagi województwa małopolskiego względem innych regionów Polski i ukazać jego pozycję na tle europejskim. Ostatni rozdział został poświęcony zagadnieniu małopolskich inteligentnych specjalizacji (MIS).

Podstawowym celem analizy była weryfikacja (zasadności utrzymania, bądź rozszerzenia) katalogu regionalnych inteligentnych specjalizacji Małopolski w oparciu o dane statystyczne i inne dane zastane. W tej części, analizy opierały się na zestawieniu ze sobą wskaźników dla różnych działów/sekcji PKD w celu wyłonienia sektorów osiągających względną przewagę nad innymi w obszarze nauki i techniki, innowacyjności oraz gospodarczym.

Kontakt w sprawie badania: agnieszka.szklarczyk@furbs.org

Powrót

Drogi Gościu

Informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies.

Pozwalają nam one gromadzić informacje dotyczące statystyk oglądalności strony.

Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich, zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.